Pl  |  En  |  DE 
Przewodnicy Poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Promujmy marki związane z naszym regionem!


Aby zbudować korzystny wizerunek i osiągnąć sukces marketingowy nasze miasto przygotowało kampanię promocyjną projektu Konsorcjum Marki Poznań. Do programu przyłączyły się następujące firmy:
 

 Allegro
 Apart
 Poznańska Palarnia Kawy Astra  Bridgestone
 GlaxoSmithKline  Herbapol
 Komputronik  Lisner
 Lorenz Snack - World  Port Lotniczy Poznań- Ławica
 MAN  Międzynarodowe Targi Poznańskie,
 NIVEA  Piotr i Paweł
 Solar  Solaris
 Stary Browar  W.Kruk
 Volkswagen  Meble VOX
 Yes  
                               
Współpraca będzie polegać na wspólnych przedsięwzięciach promocyjnych i marketingowych. Ich symbolem będzie logotyp "Made in Poznań", który może znaleźć na opakowaniach produktów spożywczych lub kosmetyków, wyprodukowanych w Poznaniu.

Poniżej wymienione są niektóre marki, których produkty wytwarzane są w naszym mieście:


         

 

   

 

Pozostałe towary, produkowane w naszym mieśce lub w innym regionie Polski, możemy rozpoznać dzięki informacjom na opakowaniu. Kod kreskowy towarów wytwarzanych w Polsce  rozpoczyna się od cyfr 590. Ważny jest też adres producenta. Na potrzeby kampanii powstał nowy, czytelny logotyp: "made in Poznan". Jeżeli na produkcie znajdują się te dane to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że jest to produkt polski. Stuprocentową gwarancję daje na to znak fundacji "Kupuj Nasze" lub symbol "Teraz Polska".


Firmy działające w Poznaniu możemy podzielić na dwie kategorie. Do pierwszej zaliczamy te o lokalnym kapitale. Powstały one w stolicy Wielkopolski i to w naszym mieście znajdują się ich zakłady produkcyjne bądź obiekty usługowe. Również ich centrale, zaplecza administracyjne i placówki badawcze są tu zlokalizowane. Biura tych spółek dostarczają wiele dodatkowych etatów oraz wzbogacają rynek pracy w naszej aglomeracji. Kolejną zaletą firm z lokalnym kapitałem są - lokalne inwestycje. Zwiększając produkcję w pierwszej kolejności zarząd myśli o rozbudowaniu już istniejących zakładów bądź rozpoczęciu nowej inwestycji na dobrze znanym lokalnym ryku. Liczy się również sentyment właścicieli przedsiębiorstw. Przejawia się on uczestnictwem w kampaniach społecznych oraz sponsorowaniu miejscowych klubów sportowych.

 

Poniżej wymienione są firmy, które wypromowały swoją marki i osiągneły sukces w wolnorynkowej gospodarce. Powstały one w Poznaniu, o czym stolica Wielkopolski chce informować Polaków.

 

Allegro - największy w Polsce serwis aukcyjny

Herbapol - producent syropów, tabletek i herbat z ziół zbieranych głównie w naszym kraju

Komputronik - sieć sklepów ze sprzętem komputerowym

Meble VOX - jeden z czołowych producentów polskich mebli

Międzynarodowe Targi Poznańskie - uznane przez międzynarodowych wystawców centrum konferencyjne

Piotr i Paweł - sieć sklepów z artykułami gastronomicznymi, chemią oraz sprzętem gospodarstwa domowego

Solaris - producent autokarów i autobusów z podpoznańskiego Bolechowa

Stary Browar - eleganckie centrum handlowe

W.Kruk, Yes, Apart - sieci skepów z biżuterią, często własnej produkcji

 


Kolejną grupę tworzą firmy z udziałem kapitału zagranicznego. Często są to fabryki, które po trudnościach związanych ze zmianą systemu gospodarczego zostały wykupione i zmodernizowane przez międzynarodowe koncerny. Dobrym przykładem są tu zakłady FSR "Polmo" - przejęte przez Volkswagena lub Polfa Poznań S.A. - wykupiona przez brytyjski koncern GlaxoSmithKline. Mimo, iż nie wszystkie zyski z tych zakładów zostają w Polsce, odnoszone są obopólne korzyści. Lokowanie produkcji w naszym powiecie zapewnia stałe miejsca pracy dla wykwalifikowanych specjalistów.  Jest to spory wkład w ograniczaniu bezrobocia, które w Polsce wacha się między 10% - 13%. Kolejną korzyścią jest też wpływ do budżetu związany z  podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem gruntowym. Zagraniczni inwestorzy cenią sobie polskich specjalistów. Jesteśmy uważani za najbardziej zmotywowanych pracowników w Europie oraz dobrych fachowców.W ramach kampanii Konsorcjum Marki Poznań promującej wyżej opisane firmy powstał krótki film.

Podobne inicjatywy, przeprowadzane w skali całego kraju można znaleźć na portalu fundacji "Kupuj Nasze".


KupujNasze.pl