Pl  |  En  |  DE 
Przewodnicy Poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


Tam, gdzie jeżdżą parowozy… czyli witamy w Wolsztynie!

Parowozownia w Wolsztynie to miejsce doskonale znane wszystkim miłośnikom kolei. Przyjeżdżają tu pasjonaci lokomotyw parowych z całego świata

więcej
 
Licheń - Bazylika

Bazylika w Licheniu to miejsce wyjątkowe na mapie katolickich ośrodków życia religijnego w Polsce. Rozmach i przepych czynią z bazyliki licheńskiej jedną z najokazalszych świątyń na świecie.

więcej
 
Wągrowiec pełen różności

W północnej Wielkopolsce, na granicy z województwem kujawsko-pomorskim leżą Pałuki – niewielki i mało znany region o bogatej lokalnej kulturze. Jednym z jego ośrodków jest, położone zaledwie 60 km od Poznania, miasto Wągrowiec – idealny cel jednodniowego wypadu.

więcej
 
Wehikuł czasu – Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa

Jedną z mniej znanych atrakcji Ziemi Gnieźnieńskiej stanowi Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa. Choć może ona pochwalić się bogatą historią, a jej stacja początkowa (ul. Wrzesińska 2) znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie gnieźnieńskiego dworca PKP ...

więcej
 
Najważniejsze grody wczesnopiastowskie w Wielkopolsce

Trasa zainspirowana jest cyklicznym przemieszczaniem się piastowskich władców i ich dworów pomiędzy czterema grodami, które pełniły funkcje stołeczne. Grodami tymi były Giecz, Gniezno, Ostrów Lednicki i Poznań.

więcej
 
Muzeum im. Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Arkady Fiedler kojarzy się niektórym wyłącznie z Dywizjonem 303. O tym, że był przede wszystkim podróżnikiem i pisarzem, a nie lotnikiem, nie wszyscy wiedzą. Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera znajdujące się w Puszczykowie w willi pisarza pokazuje dorobek jego życia.

więcej
 
Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie

Najlepiej zachowana osada z epoki brązu. Ale pierwsze ślady osadnictwa człowieka w tym miejscu są o wiele starsze. Jedyny w Polsce i unikalny na skalę europejską przekrój jednego miejsca przez tyle archeologicznych i historycznych okresów.

więcej
 
Park dla niewidomych w Owińskach

W Owińskach pod Poznaniem powstał pierwszy w Europie park dla przystosowawczy dla osób niewidomych. Park ma za zadanie połączyć zabawę z nauką, by pomóc dzieciom niewidomym radzić sobie z niebezpieczeństwami życia w mieście, ale również oswoić je z dzwiękami natury.

więcej
 
Gród Pobiedziska (Szlak Piastowski)

Gród w Pobiedziskach koło Poznania oferuje niebywałą atrakcję - strzelanie ze średniowiecznych maszyn oblężniczych.

więcej